3ioさんの映画レビュー・感想・評価 - 5ページ目

3io

3io

映画(1794)
ドラマ(0)
アニメ(0)
  • List view
  • Grid view

ロビン・フッド(2010年製作の映画)

3.3

In 12th century England, Robin and his band of marauders confront corruption in a local village and >>続きを読む

とらわれて夏(2013年製作の映画)

3.6

Depressed single mom Adele and her son Henry offer a wounded, fearsome man a ride. As police search >>続きを読む

雨に願いを(2017年製作の映画)

2.6

A journalist returns to the California farming community where she was raised only to find it has be>>続きを読む

密かな企み(2019年製作の映画)

2.6

Recuperating from trauma, Jennifer (Brenda Song) remains in danger as she returns to a life she does>>続きを読む

ホワイトアウト(2009年製作の映画)

3.1

U.S. Marshal Carrie Stetko tracks a killer in Antarctica, as the sun is about to set for six months.>>続きを読む

バーニング・クロス(2012年製作の映画)

3.1

A homicide detective is pushed to the brink of his moral and physical limits as he tangles with a fe>>続きを読む

グラディエーター(2000年製作の映画)

3.6

A former Roman General sets out to exact vengeance against the corrupt emperor who murdered his fami>>続きを読む

ザ・サークル(2017年製作の映画)

3.3

A woman lands a dream job at a powerful tech company called the Circle, only to uncover an agenda th>>続きを読む

好きだった君へのラブレター(2018年製作の映画)

3.6

When the secret love letters that she wrote but kept them, somehow get mailed to each of her five cr>>続きを読む

ジグソウ:ソウ・レガシー(2017年製作の映画)

3.5

Bodies are turning up around the city, each having met a uniquely gruesome demise. As the investigat>>続きを読む

最後の恋のはじめ方(2005年製作の映画)

3.4

While helping his latest client woo the woman of his dreams, a professional "date doctor" finds that>>続きを読む

ソウル・サーファー(2011年製作の映画)

4.0

Teenage surfer Bethany Hamilton overcomes the odds and her own fears of returning to the water after>>続きを読む

サロゲート 危険な誘い(2016年製作の映画)

3.0

A surrogate mom for a couple becomes dangerously obsessed with the soon-to-be father.

Anna became a
>>続きを読む

フェア・ゲーム(2010年製作の映画)

3.5

CIA operative Valerie Plame discovers her identity is allegedly leaked by the government as payback >>続きを読む

ビジネス・ウォーズ(2015年製作の映画)

3.2

A hard-working small business owner and his two associates travel to Europe to close the most import>>続きを読む

シャフト(2019年製作の映画)

3.6

JJ Shaft, a cyber security expert with a degree from MIT, enlists his family's help to uncover the t>>続きを読む

恋人まで1%(2014年製作の映画)

3.5

Three best friends find themselves where we've all been - at that confusing moment in every dating r>>続きを読む

パーフェクト・プラン(2014年製作の映画)

2.7

Discovering a stash of cash in their dead tenant's apartment, a couple in debt take the money and fi>>続きを読む

スパイダーマン:ファー・フロム・ホーム(2019年製作の映画)

4.2

このレビューはネタバレを含みます

Following the events of Avengers: Endgame (2019), Spider-Man must step up to take on new threats in >>続きを読む

私とあなたのオープンな関係(2017年製作の映画)

3.3

In contemporary Los Angeles, two millennials navigating a social media-driven hookup culture begin a>>続きを読む

ナショナル・セキュリティ(2003年製作の映画)

3.0

Two mismatched security guards are thrown together to bust a smuggling operation.
But they were ene
>>続きを読む

ネイキッド(2017年製作の映画)

3.2

Nervous about finally getting married, a guy is forced to relive the same nerve-wracking hours over >>続きを読む

ラッシュアワー3(2007年製作の映画)

3.5

After an attempted assassination on Ambassador Han, Lee and Carter head to Paris to protect a French>>続きを読む

マーダー・ミステリー(2018年製作の映画)

3.4

A New York cop and his wife go on a European vacation to reinvigorate the spark in their marriage, b>>続きを読む

ザ・コール [緊急通報指令室](2013年製作の映画)

3.6

When a veteran 911 operator takes a life-altering call from a teenage girl who has just been abducte>>続きを読む

イコライザー(2014年製作の映画)

3.8

A man believes he has put his mysterious past behind him and has dedicated himself to beginning a ne>>続きを読む

ザ・マミー/呪われた砂漠の王女(2017年製作の映画)

3.0

An ancient Egyptian princess is awakened from her crypt beneath the desert, bringing with her malevo>>続きを読む