JessicaHinrichsさんの映画レビュー・感想・評価

JessicaHinrichs

JessicaHinrichs

映画(48)
ドラマ(0)

ブレードランナー 2049(2017年製作の映画)

4.0

This movie was incredibly beautiful. I really liked Ryan gosling and Harrison ford in it and I felt >>続きを読む

ホーム・アゲイン(2017年製作の映画)

4.0

I really liked this movie I thought it was cute and funny. It wasn't an amazing movie or anything bu>>続きを読む

人生はビギナーズ(2010年製作の映画)

5.0

I really love this movie. I think it is a really unique story with great acting. It was funny at tim>>続きを読む

レゴ(R)ニンジャゴー ザ・ムービー(2016年製作の映画)

3.3

I thought the other lego movies were actually pretty good so I decided to go see this one. It was ju>>続きを読む

T2 トレインスポッティング(2017年製作の映画)

4.5

I finally got to see this movie and I'm glad I did. I really liked seeing all the characters again a>>続きを読む

シング・ストリート 未来へのうた(2016年製作の映画)

5.0

I loved this movie! I'm so glad I finally got to see it! It's such a happy movie and it has such gre>>続きを読む

キングスマン:ゴールデン・サークル(2017年製作の映画)

2.5

This movie was so weird. I really liked the first kingsman movie but this one was just too crazy. Th>>続きを読む

ウインド・リバー(2017年製作の映画)

4.5

This was a really good mystery movie. I love watching it and trying to figure out who committed the >>続きを読む

プールサイド・デイズ(2013年製作の映画)

4.4

I have been wanting to watch this for awhile and I finally got the chance to. I really liked this mo>>続きを読む

グッド・タイム(2017年製作の映画)

5.0

I just saw this last night and I loved it! Robert Pattinson was so good in this and he really showed>>続きを読む

ローガン・ラッキー(2017年製作の映画)

5.0

Going into this movie I really didn't know too much about it and I'm glad I didn't. I thought this w>>続きを読む

ワンダーウーマン(2017年製作の映画)

3.8

Yet another superhero movie I liked! I thought Wonder Woman was so bad ass and I just loved her! The>>続きを読む

ダージリン急行(2007年製作の映画)

4.0

Not my favorite Wes Anderson film but definitely a great one! I love the setting of India and the dy>>続きを読む

スパイダーマン ホームカミング(2017年製作の映画)

4.1

Such a fun movie! Usually I'm not a fan of superhero movies but this is defiantly an exception. I th>>続きを読む

ダンケルク(2017年製作の映画)

4.4

I was so excited to see this and it didn't disappoint! This summer there hasn't been too many good m>>続きを読む

20センチュリー・ウーマン(2016年製作の映画)

2.9

I was very excited to see this movie because I like the directors other movies but it fell short of >>続きを読む

ベイビー・ドライバー(2017年製作の映画)

4.5

I really loved this movie! It was one of the best movies I have seen this summer. I love the soundtr>>続きを読む

フィスト・ファイト(2017年製作の映画)

3.0

I was just bored tonight so I went to see this at the theater. I did get some laughs out of it but i>>続きを読む

ムーンライト(2016年製作の映画)

5.0

I finally saw this and it was worth the wait. This movie totally deserved to win best picture, it wa>>続きを読む

ドライヴ(2011年製作の映画)

4.8

Love this movie! Ryan Gosling is such an interesting character who speaks very little in this but hi>>続きを読む

最後の追跡(2016年製作の映画)

4.6

such a great movie and it makes me hopeful that American Western movies are making a comeback. It wa>>続きを読む

セッション(2014年製作の映画)

4.4

this is one of the most intense movies I have seen. JK Simmons in this is so scary and you can see h>>続きを読む

ハクソー・リッジ(2016年製作の映画)

4.0

I wasn't sure how I would like this movie because I was unsure about how Andrew Garfield would be in>>続きを読む

スタンド・バイ・ミー(1986年製作の映画)

5.0

I love this movie even though I get so sad everytime I watch it. On the surface it looks like just a>>続きを読む

ロブスター(2015年製作の映画)

5.0

this was one of the weirdest movies I saw this year and I loved it. the story was so original and un>>続きを読む

ジョン・ウィック:チャプター2(2016年製作の映画)

3.4

I saw this without seeing the first so I probably shouldn't have done that. but I did manage to pick>>続きを読む

マイ・マザー(2009年製作の映画)

4.8

this isn't favorite movie by Xavier Dolan and the fact that he was only 19 when he directed and star>>続きを読む

ナイスガイズ!(2016年製作の映画)

5.0

this summer I really didn't like any of the movies that cane out except this one! this movie was fun>>続きを読む

LIFE!(2013年製作の映画)

5.0

I love this movie so much it's so uplifting and inspirational I could watch it again and again!

スウィート17モンスター(2016年製作の映画)

4.8

I didn't think I was going to love this movie but I did! I thought the story was funny and realistic>>続きを読む

レゴバットマン ザ・ムービー(2017年製作の映画)

4.3

I really loved this movie it was so fun! and it was also really funny I was laughing the whole time!>>続きを読む

スーサイド・スクワッド(2016年製作の映画)

2.7

I really don't like super hero movies but I still went to see this. I was disappointed in it. Some s>>続きを読む

パロアルト・ストーリー(2013年製作の映画)

4.5

This movie really captures the experiences of someone growing up in America especially in California>>続きを読む

ドント・ルック・バック(1967年製作の映画)

5.0

the brilliance of Bob Dylan shines through in this documentary, as does his pretentiousness. I love >>続きを読む

>|