papigiulioさんのドラマレビュー・感想・評価

  • Filmarks
  • papigiulioさんの鑑賞したドラマ
papigiulio

papigiulio

アバター:伝説の少年アン(2024年製作のドラマ)

3.3

Have never seen the cartoon but only the first live action movie which In my opinion wasnt great but>>続きを読む

0

ジャック・リーチャー ~正義のアウトロー~ シーズン1(2022年製作のドラマ)

3.6

Season one was good. Enjoyable. Good story and development. I liked it.

シーズンワンが良かった。面白いキャストと話の展開。気に
>>続きを読む

0

BOSCH / ボッシュ シーズン1(2014年製作のドラマ)

4.1

Great story, great cast, loved the development and the setting. Really good show.

めちゃ良かった!いいキャストと演技
>>続きを読む

0

ブラザーズ・サン(2024年製作のドラマ)

3.7

Loved it. Action/comedy with a great cast and interesting story as well as great action scenes. Cant>>続きを読む

0

エクスパンス −巨獣めざめる− シーズン2(2015年製作のドラマ)

4.0

The quality of the tvshow is really good. Sfx is outstanding. Interesting story and character develo>>続きを読む

0

アッシャー家の崩壊(2023年製作のドラマ)

4.0

Not a big fan of horror but wanted to give it a try anyway. It was not to grotesque except for one s>>続きを読む

0

BEEF/ビーフ(2023年製作のドラマ)

4.0

Great show with a crazy story and fantastic cast. Dark humor with a mix of drama. Ami Wong actually >>続きを読む

0

ザット '90s ショー(2023年製作のドラマ)

3.5

I liked it. Especially for a reboot. But Kitty and Red carry the show. The new kids are okay and the>>続きを読む

0

ウェンズデー シーズン1(2022年製作のドラマ)

3.7

Better than expected. Ortega is wonderful as Wednesday but the casting for Morticia, Gomez and Feste>>続きを読む

0

1899(2022年製作のドラマ)

3.5

Decent drama with a decent story. The graphics were really well done as well as the music. Wasnt sol>>続きを読む

0

ボディガードー守るべきものー(2018年製作のドラマ)

4.0

Good solid drama with a solid story and great acting. I liked the music too.

良いドラマだった。制作クオリティが高くて演技
>>続きを読む

0

サンドマン(2022年製作のドラマ)

3.8

Great, unique new show with an interesting story and interesting characters. The visual effects are >>続きを読む

0

ターミナル・リスト(2022年製作のドラマ)

4.2

This was much much better than I expected. Great action and a good solid story. Loved it

このドラマカッコよか
>>続きを読む

0

バイオハザード(2022年製作のドラマ)

1.0

Not even worth one point. Terrible story with really mean characters that didnt make sense at all. N>>続きを読む

0

ストレンジャー・シングス 未知の世界 シーズン4(2020年製作のドラマ)

3.9

One of the best seasons. Great music, great cast. Loved Eddie. Great story.

めちゃくちゃ面白かった。音楽、キャスト、話、
>>続きを読む

0

MR. ROBOT / ミスター・ロボット シーズン4(2018年製作のドラマ)

3.8

Great tvshow. I was late but glad i finished it. Great cast, story and cinematography.

素晴らしいドラマ!キャス
>>続きを読む

0

MR. ROBOT / ミスター・ロボット シーズン3(2017年製作のドラマ)

4.5

Great season! Episode 4 single shot was amazing.

素晴らしかった。特にワンショットエピソード4!

0

窓辺の女の向かいの家の女(2022年製作のドラマ)

3.1

It was okay, not super funny but still enjoyable.

まあまあ面白かった。こういうユーモアは微妙だね。たあああまあに笑えるところあるけど主にはにっこり
>>続きを読む

0

オザークへようこそ シーズン4(2022年製作のドラマ)

4.0

Great and intense season! Cant wait to see how this show wraps up in the final season.

めちゃくちゃ面白い。ジャ
>>続きを読む

0

Suburra -暗黒街-: シーズン3(2020年製作のドラマ)

-

Interesting show, bit disappointed with the ending but a good show non the less, IF you ignore its o>>続きを読む

0

Suburra -暗黒街-: シーズン2(2019年製作のドラマ)

3.9

Best season of the show. Aureliano changed his appearance and looks much better now. Its a great sho>>続きを読む

0

SUBURRA -暗黒街- シーズン1(2017年製作のドラマ)

3.2

Good drama but has a lot of flaws. Why is Samurai wearing the same clothes every single episode? Why>>続きを読む

0

クイーンズ・ギャンビット(2020年製作のドラマ)

4.5

This was great! 7 wonderful episodes with a great story, cast and an amazing visual style. Loved it>>続きを読む

0

スター・トレック:ディスカバリー(2017年製作のドラマ)

1.0

I was never into star trek but with the visuals nowadays i was hoping for something nice.

Well the
>>続きを読む

0

コブラ会 シーズン2(2019年製作のドラマ)

4.5

Not as great as season 1 but still great. Love this! What a nostalgia. Its really well done. Great c>>続きを読む

0

コブラ会 シーズン1(2018年製作のドラマ)

5.0

Love this! What a nostalgia. Its really well done. Great cast, great story, great music, its wonderf>>続きを読む

0

アンブレラ・アカデミー シーズン2(2020年製作のドラマ)

4.2

Great show. Great cast, great story with lots of plottwists, great visuals and great music. Cant wai>>続きを読む

0

アンブレラ・アカデミー シーズン1(2019年製作のドラマ)

4.2

Great show. Great cast, great story with lots of plottwists, great visuals and great music. Very goo>>続きを読む

0

オザークへようこそ: シーズン3(2019年製作のドラマ)

4.4

Fantastic show, keeps getting better every season.

めちゃくちゃ面白い。どんどん面白くなってる。

0
>|