sienneさんの映画レビュー・感想・評価

sienne

sienne

映画(686)
ドラマ(125)
アニメ(0)

ブロンド(2022年製作の映画)

3.0

can't be 1person can be pretend your life after the end what can you see!?
sometimes can feel it but
>>続きを読む

わたしは金正男を殺してない(2020年製作の映画)

3.1

they were very struggling to live .
I can be stand even this situation nothing to compare them.

ダンサー・イン・ザ・ダーク(2000年製作の映画)

3.4

sometimes don't know what happened the situation but time not gonna stop just keep going and then fi>>続きを読む

ビューティフル・マインド(2001年製作の映画)

3.6

idk some pple has great skill that can't imagine another pple!
Claver pple is something different f
>>続きを読む

イン・ザ・ハイツ(2021年製作の映画)

3.2

let's dance tonight!!
I feel like that!
all the time music coming and dancing would you wanna!?

ハウス・オブ・グッチ(2021年製作の映画)

3.3

that's really strong to push what you want!!
but another way looks so strong person and very success
>>続きを読む

家族を想うとき(2019年製作の映画)

3.0

when pple think about family they care about so much but can't control them so what is the good way >>続きを読む

フリー・ガイ(2021年製作の映画)

2.1

just in the screen no real life but they still stay can't leave from there.
guys find new interested
>>続きを読む

WAVES/ウェイブス(2019年製作の映画)

3.0

Don't crush so much you gonna lose your way....
keep your eyes need to acknowledge

ミナリ(2020年製作の映画)

3.0

after moving new place get many struggle things but pple accept that is thier fortune.
I know even h
>>続きを読む

わたしに会うまでの1600キロ(2014年製作の映画)

3.3

when you check this story you gonna think about your another side i never walk like this but when I >>続きを読む

カリフォルニア・クリスマス(2020年製作の映画)

2.6

if you like wine that good watch it!!
came from california land and wine with Lavender flavor!!

アフター(2019年製作の映画)

3.0

change the mind and after I met you.
I know this situation I used that happens

アフター 砕かれる心(2021年製作の映画)

3.3

when I watched this series first time what happened this Deployment!?
but after I realized already h
>>続きを読む

ティーンスピリット(2018年製作の映画)

3.0

powerful spirits!!
something I know what the situation especially teen mind we can't see and just co
>>続きを読む

ガール・コップス(2019年製作の映画)

3.0

they are so powerful caps!!
especially Ms.milan has great action!!
other side story came up from Kor
>>続きを読む

クルエラ(2021年製作の映画)

2.9

that's different story from animation but it's fascinating story!
also understand why they choose th
>>続きを読む

ローン・サバイバー(2013年製作の映画)

2.8

based on real story

all the time hard to understand why pple hate each other and kill.
based on sam
>>続きを読む

>|