0110さんの映画レビュー・感想・評価 - 3ページ目

ステータス・アップデート(2018年製作の映画)

3.5

I love Ross soooooo muuuuuuuch😘
I like everything,acting, singing and dancing ! !
But I didn't like
>>続きを読む

アデライン、100年目の恋(2015年製作の映画)

3.6

It was a movie that felt that getting older was meaning.
I thought it was a bad end from the middle,
>>続きを読む

レオン 完全版(1994年製作の映画)

4.5

The relationship between the two is beautiful.
Leon, who had no humanity met Matilda and became more
>>続きを読む

カイジ 人生逆転ゲーム(2009年製作の映画)

4.4

とにかくしびれるギャンブル映画
藤原竜也と香川照之の演技が最高!!
熱量が桁違いすぎる。
カイジの役は藤原竜也にしか出来ないし、利根川の役も香川照之にしか出来ない。
天海祐希のキャラクターもいい。
E
>>続きを読む

ジュマンジ(1995年製作の映画)

3.3

The welcome to jungle was so interesting that I might have been expecting too much.
I think It was f
>>続きを読む

バック・トゥ・ザ・フューチャーPART3(1990年製作の映画)

4.1

The best science fiction movie.
I want to watch all three works again someday.
I was very impressed
>>続きを読む

バック・トゥ・ザ・フューチャー PART2(1989年製作の映画)

3.7

A wonderful movie that will give us a dream and make us watch a dream, following the previous work.>>続きを読む

バック・トゥ・ザ・フューチャー(1985年製作の映画)

3.9

It was a dreamy movie.
Just by being told masterpiece, it was a high quality movie.
There was no was
>>続きを読む

ワンダー 君は太陽(2017年製作の映画)

4.8

It was a wonderful movie in a word.
It was a movie that I wanted to recommend to others.
Because it
>>続きを読む

メイジーの瞳(2012年製作の映画)

4.8

It was a movie that made me think about love and parents.
I want to watch it someday again.
When it'
>>続きを読む

メン・イン・ブラック3(2012年製作の映画)

4.1

Ⅲ after watching Ⅰ and Ⅱ is the best
Ⅲis the best!
I was impressed unlike Ⅰ and Ⅱ
The last was a un
>>続きを読む

メン・イン・ブラック2(2002年製作の映画)

3.7

After all the combination of J and K is the best.
I'm glad K was resurrected.
I was surprised that M
>>続きを読む

メン・イン・ブラック(1997年製作の映画)

3.9

The cockroaches were too disgusting but very interesting.
It was a science fiction movie with comedy
>>続きを読む

I am Sam アイ・アム・サム(2001年製作の映画)

4.8

It wasn't a movie I could watch without tears, it was a wonderful movie that was very moving.
While
>>続きを読む

6才のボクが、大人になるまで。(2014年製作の映画)

3.7

It was a movie that I realized again that children can not choose parents.
And seemed to make me thi
>>続きを読む

ラ・ラ・ランド(2016年製作の映画)

4.3

It was a movie that brought out the greatness of a musical where you can enjoy songs, dances and sto>>続きを読む

|<