Kayoameさんの映画レビュー・感想・評価 - 8ページ目

  • List view
  • Grid view

ビーチ・バム まじめに不真面目(2019年製作の映画)

3.6

Just for my record. Where is my young muscular Matthew? never hate this loser-like good actor but…ww>>続きを読む

ウエスト・サイド・ストーリー(2021年製作の映画)

4.3

Just for my record. Dancing chimpiras are just awesome! Very sharp! Dance battle is the best! I didn>>続きを読む

空白(2021年製作の映画)

3.8

Just for my record. They keep on living to fill in the blanks. I don’t want to be a stupid audience >>続きを読む

DUNE/デューン 砂の惑星(2020年製作の映画)

3.7

Just for my record. We can see the spatially beautiful view with beautiful timothee chalamet.

THE GUILTY/ギルティ(2021年製作の映画)

3.7

Just for my record. I like his face and acting since long ago and he’s surprisingly getting older, w>>続きを読む

浅草キッド(2021年製作の映画)

4.2

Just for my record. I remember I’m loving him and the other who keep ambitious eyes for a long time,>>続きを読む

唐人街探偵 東京 MISSION(2020年製作の映画)

3.4

Just for my record. Asian people should be like this. How can we watch the original? Didn’t understa>>続きを読む

隔たる世界の2人(2020年製作の映画)

3.8

Just for my record. Impressed by the ending he didn’t try to kill the cop.

ブラック・ウィドウ(2021年製作の映画)

3.5

Just for my record. She is beautiful even if got a nosebleed. Avengers things are too difficult for >>続きを読む

騙し絵の牙(2021年製作の映画)

3.8

Just for my record. He could express his good aspect on this film, I saw it after a long time and ev>>続きを読む

あの頃。(2021年製作の映画)

3.6

Just for my record. I don’t want to die even if it’s ordinary everyday life.

さらば! 2021年(2021年製作の映画)

3.5

Just for my record. I learned that nobody learned anything in 2020.

SKIN 短編(2018年製作の映画)

4.0

Just for my record. Plz stop violence people, I don’t want to see anymore.